biuro@pak-system.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 790 700 241

Nie umiesz zdecydować, jaki kształt pudełka będzie najlepszy dla Twojego produktu? Zajrzyj tutaj!

shutterstock_333212762 (2)

Jeśli planujesz wysyłkę produktu do klienta, pewnie zastanawiasz się, jak dobrać do niego odpowiednie opakowanie. Wybór pudełka uzależniony jest od budżetu, sposobu wysyłania czy rodzaju towaru. W tym artykule pomożemy Ci dobrać idealne opakowania do Twoich produktów!

Na początek określ rozmiar

Aby rozpocząć proces wysyłki, niezbędne będzie dokładne zmierzenie i określenie wagi towaru. Nie wszystkie pudełka będą w stanie wytrzymać ciężkie przesyłki, a te szczególnie drobne często wymagają specjalnego wypełnienia. Nad bezpieczeństwem czuwa tektura falista, która jest idealnym amortyzatorem chroniącym towar od momentu zapakowania. W ofercie pudełkowej znajdziesz ogromną ilość modeli, które różnią się od siebie przeznaczeniem. Poniżej zaprezentowaliśmy najpopularniejsze typy oraz zaproponowaliśmy ich użycie. 

Kartony klapowe, czyli najbardziej sprawdzony wybór!

To najpopularniejsza opcja. Ich szerokie zastosowanie wiąże się w głównej mierze z prostotą pakowania oraz różnorodnością dostępnych rozmiarów. Tekturowa budowa zabezpieczy Twój produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowym atutem jest tu cena. Kartony klapowe są z pewnością najbardziej ekonomicznym wyborem, więc zalecamy ich użytkowanie małym przedsiębiorcom, którzy często nie mogą sobie pozwolić na wyższe koszty. 

Czym są kartony teleskopowe?

Zalecamy te modele osobom poszukującym pudełek, które lepiej dostosowują się do mniej powszechnych potrzeb. W odróżnieniu od klapowych, tutaj dużo łatwiej o dostosowanie do wielkości produktu. Kartony teleskopowe wymagają sklejenia lub zszycia rogów, ale ruchoma pokrywa dostosowuje się do gabarytów przesyłki. Polecamy je w szczególności do przechowywanie odzieży czy do wysyłki prezentów. 

Kiedy wybrać sztywne pudełka z tektury falistej?

Materiał ten wspomaga amortyzację transportowanego produktu. Właśnie dlatego jest idealny do przeprowadzek i wysyłki cięższych rzeczy, które mogłyby się nie utrzymać w kartonach składanych lub klejonych. Dodatkowo, produkty usztywnione chronią zawartość przed wilgocią i nagłymi zmianami temperatury.

Kartony fasonowe czy wsuwane?

Oba typy wyróżnionych wyżej pudełek polecamy szczególnie do wysyłki, która ma zrobić wrażenie już przy odbiorze paczki. Niezwykle eleganckie i estetyczne, są wielokrotnego użytku i mogą zostać ponownie wykorzystane przez klienta. Kartony wsuwane, jak sama nazwa mówi, oferują specjalne pakowanie i bardzo często stosuje się je jako element dekoracyjny. Mogą wysuwać się w różnych kierunkach, co znacząco ułatwia pakowanie przesyłki.