biuro@pak-system.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 790 700 241

Karton i tektura – seksowny eko trend

lewitujące opakowania kartonowe

Dzisiaj staramy się prowadzić bardziej zrównoważony styl życia. Ekologia to już nie ekscentryczne wymysły bogatych ludzi, tylko zagadnienie, które porusza każdego człowieka. Odchodzimy od plastikowych butelek i torebek na rzecz szklanych pojemników. Zamiast tworzyw sztucznych wybieramy tekturę, którą można poddać procesowi recyklingu. Moda na bycie ekologicznym zawładnęła całym światem!

Giganci się zmieniają

Dawniej producenci żywności starali się wabić klientów kolorowymi opakowaniami, które niestety były produkowane z rozkładającego się kilkaset lat plastiku. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw kieruje się w stronę przyjazną środowisku. Taka właśnie jest tektura falista! Co więcej, największe marki korzystają teraz z kartonów do soków i napojów, które składają się w 80% z materiałów odnawialnych pochodzenia roślinnego. Prawdziwym zaskoczeniem jest również tworzywo, z którego została wykonana zakrętka, otóż – z trzciny cukrowej. Takie opakowanie dalej jest w pełni funkcjonalne i chroni napoje przed warunkami zewnętrznymi, zupełnie jak te tradycyjne, wykonane z plastiku. Więc jeśli produkt jest korzystniejszy dla naszej planety i dalej świetnie spełnia swoje zadanie, to wynik jest prosty. Tektura jest zwyczajnie lepszym rozwiązaniem.

Ogromne znaczenie innowacji

Zastosowanie materiałów pochodzenia roślinnego do wytwarzania opakowań produktów spożywczych, niesie za sobą długofalowe, pozytywne skutki. Nie tylko surowce są odnawialne, ale poprzez zmianę źródła pochodzenia tworzyw, znacznie redukujemy emisję dwutlenku węgla podczas produkcji. Taka innowacja mogła zaistnieć tylko dzięki zmianie sposobu myślenia producentów oraz świadomości ekologicznej konsumentów. Coraz więcej osób obawia się o stan środowiska, jakie dostaną po nas w spadku nasze dzieci i wnuczęta.

Tektura bardziej przyjazna

Zastosowanie jej jest najlepszym wyborem. Jest relatywnie tanim materiałem, wytworzonym z odnawialnych i wtórnych surowców, a przy jej produkcji jest znacznie ograniczone wydobycie paliw kopalnych. Do tego dochodzi też aspekt emisji dwutlenku węgla do atmosfery przy wyrabianiu opakowań plastikowych, co w społeczeństwie odpowiedzialnym ekologicznie rodzi duży sprzeciw. Zaletą tektury jest także fakt, iż nawet jeśli nie zostanie poddana procesowi recyklingu, to nie będzie zaśmiecała naszej planety przez kilkaset lat, tylko rozłoży się w przeciągu roku. Ochrona środowiska i wybranie kartonowych opakowań po prostu się nam opłaca!