biuro@pak-system.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 790 700 241

Recykling to najlepsze rozwiązanie. Ale do czego jeszcze przyda się karton?

Stos pudełek kartonowych poukładanych przy ścianie

Recykling, poza dbałością o środowisko naturalne, wpływa na zwiększenie komfortu codziennego funkcjonowania. Dbając o ekosystem, dbamy jednocześnie o swój komfort, otaczając się przedmiotami, które zapewniają łatwe, szybkie, nieskomplikowane rozwiązania, przydatne w wielu dziedzinach życia. Jeśli na co dzień Twoje przedsiębiorstwo pracuje z dużą ilością opakowań (np. otrzymując i wysyłając przesyłki), możesz rozważyć kilka sposobów na ponowne ich użycie lub przekazanie osobom, które efektywnie je wykorzystają.

Karton – w jaki sposób wykorzystać pudła?

Opakowania papierowe to przedmioty wielozadaniowe, które w zależności od rozmiaru mogą pełnić wiele funkcji. Niewielkie pudełka sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w którym chcemy zapewnić ład i porządek. Świetnie sprawdzą się w szufladach komód, jako organizery na niewielkie bibeloty, jak przybory piśmiennicze, artykuły plastyczne, dokumenty.

Pudełka niezbędne przy przeprowadzce

Podczas zmiany miejsca zamieszkania warto zaplanować przewiezienie przedmiotów w starannie zapakowanych, kartonowych opakowaniach, zapewniających doskonałą organizację, możliwość opisania, trwałość i niezawodność. Dlatego pamiętaj, że jeśli Twój pracownik szuka kartonów do przeprowadzki, możesz udostępnić mu te, których już nie wykorzystasz w firmie. W ten sposób możesz pomóc i jemu, i środowisku.

Do opakowania prezentu

Obecny w wielu dziedzinach minimalistyczny ekotrend dotyczy również tej sfery. Znakomicie wyglądają upominki zapakowane w kartonowe pudełko, ozdobione sznurkiem lub rafią. Jeżeli przedmiot, który chcemy zapakować posiada nieregularny kształt, możemy użyć kartonu, aby stworzyć bazę do owinięcia ozdobnym papierem. Może niedługo ktoś ma w firmie urodziny…?

Pudła w przedsiębiorstwie

Organizacja pracy w biurze wymaga przechowywania znacznej ilości dokumentacji, w chronologii oraz bez narażenia na zniszczenie. Kartony sprawdzą się znakomicie w archiwizacji, ułożone w szafach, opisane odpowiednio oraz zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób. Pudła odpowiednie są również w sytuacji, gdy zmieniamy siedzibę, a papiery należy przenieść w nowe miejsce bez narażenia na zgubienie, wyciek danych oraz zniszczenie. 

Oczywiście, najlepiej jest polegać na efektywnym odzysku makulatury. Jednak czasem nadarzają się okazje do odciążenia systemu recyklingu i zaoszczędzenia kilku groszy na organizerach. Jeśli w Twoim otoczeniu jest osoba, która uwielbia tego typu projekty i chętnie wypełnia nimi wolny czas, wykorzystaj tę kreatywność do stworzenia czegoś wyjątkowego!